У Києві стартував XVI Одеський міжнародний кінофестиваль

admin
Мін. читання 2

У столиці розпочався XVI Одеський міжнародний кінофестиваль (ОМКФ), який триватиме з 24 вересня до 4 жовтня. Це вже вдруге захід проходить у Києві.

Відкриття фестивалю

Голова Держкіно Андрій Осіпов наголосив, що попри повномасштабну війну українські кінематографісти продовжують працювати та створювати кіно:

«Українське кіно – це круті люди. Те, що вони не зупиняються навіть зараз, заслуговує щирої поваги».

Президентка фестивалю Вікторія Тігіпко підкреслила, що українські стрічки вирізняються чесністю, увагою до деталей і глибиною, а локальні історії з України стають світовим трендом.

Програма фестивалю

  • Спецпокази – фільми про мужність, творчість і незламність українців: від документальних портретів до музичних стрічок.
  • AI Film Festival від MEGOGO – демонстрація картин, створених із застосуванням штучного інтелекту, із дискусіями про майбутнє технологій у кінематографі.
  • Національний документальний конкурс – вісім картин, що відображають життя України від війни до особистих історій.

За головний трофей – «Золотого Дюка» – змагатимуться документальні фільми:

- Advertisement -
Ad imageAd image
  • «Музика буття» (Геннадій Черномашинцев, 2024);
  • «Обережно: діти» (Світлана Рудюк, 2024);
  • «Татова колискова» (Леся Дяк, 2024);
  • «Гра на перехоплення» (Володимир Мула, 2025);
  • «Дівія» (Дмитро Грешко, 2025);
  • «Простий солдат» (Артем Рижиков, Хуан Каміло Крус, 2025);
  • «Спеціальна операція» (Олексій Радинський, 2025);
  • «Уламки світла» (Міла Тешаєва, Маркус Ленц, 2025).

Партнери та локації

Фестиваль відбувається за підтримки Держкіно, ЄС, програми «Креативна Європа», Goethe-Institut, German Films та інших партнерів.
Основні майданчики: Parkovy, кінотеатр «Жовтень», кінотеатр «Оскар», Будинок архітектора.

Поділитися цією статтею
Коментарів немає